Pred rokom som neodolal a zakúpil hlavne kôli publikácii limitku od Eduardu Československé Mig-21MF. Kúpil som ju napriek tomu že staviam 1/72.

Pár mesiacov ležala v skrini a keďže som mal dokončenú efšesťnástku a v kitníku zaberala veľa miesta tak som sa do nej pustil. Je to moja prvá veľká mierka ak nepočítam Mig-17 od Směru ktorý som na základnej škole postavil bratrancovi.

Kokpit je bez veľkých úprav zo stavebnice doplnený farebnými plechmi tiež z krabice.   Farbu MRP-1 som musel primiešať aby ako tak sedela s farbou na leptoch.

Výstupná tryska motora je nastriekaná najprv farbou MC212 a na to som striekal v pruhoch MRP-147, MC213 a na koniec MRP-148.

Sedačka je pôvodná plastová so stavebnice doplnená leptami.

Spodné plochy MRP-067 RLM 78 HELLBLAU sú nastriekané na pripravený podklad Tamiya White Base s nastriekaným tieňovaním (preshading). Vrchné plochy tvoria zase kombinácia Gunze C43 Wood brown a MRP-011 Grey Green.

Kolesá podvozku sú bez vzorku a tak som si urobil prípravok na ich ovzorkovanie. Žiletkovú pílku som postupne podkladal podložkami z 0,5mm plastovej dosky. Celé upevnené do ohýbačky plechov. Koliesko som postupne otáčal z jednej aj druhej strany aby vznikla drážka po celom obvode.

Nasledovalo už len osadenie drobnosti, dekály, wash s jemnou patinou a na to konečný skvelý lak MRP-125 Super Clear Semigloss ktorý všetko zjednotil.

 

 

Fotografie so stavby modelu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.