Po dvoch rokoch sme sa boli pozrieť opäť na súťaži v Krakowe, ktorá sa koná v priestoroch leteckého múzea.
Podľa môjho názoru bol tento ročník v porovnaní s rokom 2015 veľmi slabý. Dovolil by som povedať že aj niektoré slovenské regionálne akcie majú vyššiu úroveň. Priestory múzea sú vcelku veľkorysé, no napriek tomu boli rady stolov blízko, stačilo ich trochu roztiahnuť a rozšíriť uličky. Počet modelov bol v sobotu asi tak polovičný oproti roku 2015 a ich priemerná úroveň tiež nižžia. Nízky bol aj počet predajcov modely predávali hádam iba dvaja, doplnky som našiel u dvoch a zvyšok boli vystrihovačky s knihami. To je asi tak všetko no a ešte jeden predajca dekálov.
A čo mi najviac na tejto akcii vadilo?
Vystavené modely a hlavne lietadla boli orientované smerom do okien čo vytváralo silné protisvetlo nielen na fotografovanie ale aj samotné prezeranie bolo náročné. Samotný priestor je dosť tmavý napriek celej presklenej stene čo protisvetlo ešte zvýrazňovalo. Stačilo ich otočiť aby boli po svetle a na stoly dať svetlé a nie tmavé obrusy.
Lietadla boli na jednom rade stolov veľmi natlačené, doslova krídlo na krídlo boli uložene sedemdesiatdvojkové vrtuľové stroje. Ostatné rady boli poloprázdne až štvrťprázdne, na čo mohol organizátor hneď reagovať a popresúvať niektoré kategórie na voľné stoly.

Väčšinu času sme tak strávili v samotnom múzeu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.