Tento rok sa súťaž konala v náhradných priestoroch vo Vrútkach, svetelnými podmienkami náročný, tmavý. Budeme sa tešiť na budúci ročník.

[Not a valid template]

 

Výsledková listina

Žiaci + Juniori (Do 17 r.)

1,Lietadlá v mierke 1:72
Ondrej Michalko_Svit_A-10 Thunderbolt II
Filip Pacák_Svit_P-51D Mustang

2,Lietadlá v mierke 1:48
Tomáš Páleš_Žabokreky_Spitfire MkII
Štefan Kollárik_Svit_Avia BH11

3,Bojová technika 1:72
Štefan Kollárik_Svit_ISU-152
Sebastián Živčák_Svit_E-100
Michal Mrozek_ Žabokreky_E-100
Ondrej Michalko_Svit_Zil

4,Bojová technika 1:35
Sebastián Živčák_Svit_T-34/85
Matúš Mrozek_Žabokreky_LUCHS A-1
Šimon Skyrta_Svit_Jeep

Seniori :

5,Lietadlá v mierke 1:72 – vrtuľové
Juraj Bojkovský_Bernolákovo_Spritfire MkIXc
Miloš Vőlkl_Kopřivnice_Spitfire MkVIII
Petr Bednařík_Žilina_Spitfire MkIXe

6.Lietadlá v mierke 1:72 – prúdové
Richard Osvald_Šenkvice_Tu-154M
Róbert Tóth_Šenkvice_Il-76
Roman Pekný_Rajec_L-39ZA 4703

7, Lietadlá v mierke 1:72 – odkrytované (vrtuľové+prúdové)
Kategória zrušená

8, Lietadlá v mierke 1:48 – vrtuľové
Henrich Hanko_Žilina_A5M2
Fero Baksa_Bratislava_MiG-3
Peter Vagač_Stupava_I-16 typ23

9, Lietadlá v mierke 1:48 – prúdové
Bohuslav Haluška_Ružomberok_L-29
Miroslav Šurin_KPM Orava_MiG-21 7702
Fero Baksa_Bratislava_F-18D

10,Lietadlá v mierke 1:48 – odkrytované (vrtuľové+prúdové)
Ľubomír Kerék_Martin_Fw190 A-4
Dušan Ritz_Kopřivnice_Hurricane MkIa
Róbert Klucha_Prievidza_Bf110 E-2

11,Lietadlá v mierke 1:32
Henrich Hanko_Žilina_Mosquito
Ľubomír Kerék_Martin_Tempest
Juraj Strecha_Martin_Ar-196

12,Vrtuľníky bez rozdielu mierky
Milan Okenka_Prievidza_H-34
Pavel Kokavec_Lučenec_Mi-17

13,Bojová technika 1:72 – kolesová
Kategória zrušená

14,Bojová technika 1:72 – pásová,polopásová
Peter Zeman_Svit_ISU-152
Peter Kriško_Martin_BVP-2

15,Bojová technika 1:48
Tomáš Bežilla_Bratislava_Tiger I
Tomáš Banič_Šamorín_BA-64

16,Bojová technika 1:35 -pásová, polopásová
Martin Michalovič_Handlová_Ford V3000
Jaroslav Bugr_Žilina_T-55 Enigma
Petr Bednařík_Žilina_T-70M

17.Bojová technika 1:35 –kolesová
Kategória zrušená

18,Figúrky – bez rozdielu mierky
Pavel Šenk_Kopřivnice_Brognan
Peter Zeman_Svit_Queen
Lucia Mlynárová_Rimavská Sobota_Ja som Groot

19,Diorámy- bez rozdielu mierky
Igor Jambor_Rimavská Sobota_Východný front 1941
Peter Zeman_Svit_Waffen SS Europe tour
Matúš Mrozek_Žabokreky_Trabant 601S

20,Auta – bez rozdielu mierky
Karol Valíček_Bytča_Ford 1932
Ľuboš Michalička_Bratislava_Nisan Skyline
Marian Farkaš_Martin_Ferrari 126CK

21,Lode a ponorky bez rozdielu mierky
Peter Kriško_Martin_U-boot VIIB
Pavel Kotrík_Martin_PT-109 Torpedo Boat
Lucia Mlynárová_Rimavská Sobota_Santa Maria

22, Sci-Fi
Roman Pieron_Žilina_A-Wing
Ján Milián_Košice_R2-D2

Mimoriadne ceny:

Najlepšie spracovaný model lietadla, vyrobený v spojeneckých krajinách a spojeneckých farbách z obdobia WW2 – Najlepší model súťaže – Henrich Hanko_Žilina_Mosquito

Najlepší žiak + junior – Sebastián Živčák_Svit_T-34/85

Cena “Gaba Gačala ” Najlepší ” špitfajer” – Ivan Štesko_B. Bystrica_Spitfire MkIX

Cena “Alexandra Papana ” Najlepší model vrtuľníka – Milan Okenka_Prievidza_H-34

Cena Štefánikove Krídlo – Miroslav Šurin_KPM Orava_MiG-21 7702

Cena KPM Žilina – Fero Baksa_Bratislava_De-520