OCENENÉ MODELY V JEDNOTLIVÝCH KATEGÓRIÁCH

Žiaci+Juniori (Do 17 r.)

1. Lietadlá v mierke 1:72
1- Matej Komárek, Veselé, F4F-4 Wildcat
2- Antonio Rudolf Kalik, Trenčín, Bristol Brigand Mk.2
3- Šimon Diviš, Žilina, MiG-21

2. Lietadlá v mierke 1:48
1- Matej Komárek, Veselé, Bf-109G-6
2- Antonio Rudolf Kalik, Trenčín,Bf-109E

3. Bojová technika 1:72
1- Antonio Rudolf Kalik, Trenčín, Chevrolet C15
2- Matúš Oravkin, KPM Albatros Martin, KV-1
1- Adelka Moravčíková, Liptovský Hrádok, Pz 38t

4. Bojová technika 1:35
1- Matej Komárek, Veselé, T-55A
2- Matúš Oravkin, KPM Albatros Martin, SCUD-B
3- Šimon Diviš, Žilina, U.S. M20

Seniori

5. Lietadlá v mierke 1:72 – vrtuľové
1- Miro Šurin,KPM Orava, Spitfire Mk.IX (MJ250)
2- Miloš Völkl, Liberec, Mezek
3- Ján Hric, Žiar nad Hronom, He-111

6. Lietadlá v mierke 1:72 – prúdové
1. Peter Paško, Martin, A-4E Skyhawk
2- Robert Blachke, Košice, F-107A
3- Ján Hric, Žiar nad Hronom, EA-6B Prowler

7. Lietadlá v mierke 1:48 – vrtuľové
1- Henrich Hanko, KPM Žilina, Bf-109G-10
2- Robert Schwarz, Liberec, Z-126 Trener
3- Marcel Fabian, KPM Albatros Martin,Il-2m3

8. Lietadlá v mierke 1:48 – prúdové
1- Henrich Hanko, KPM Žilina, F-14A Tomcat
2- Miroslav Myjavec, Myjava, Javelin FAW9/9R
3- Roman Tabaček, Prievidza, L-29 Delfín

9. Lietadlá v mierke 1:32
1- František Baksa, Ivanka pri Dunaji, Ki-84 Hayate
2- Juraj Strecha, KPM Albatros Martin, A-26 Invader
3- Martin Doman, Nitra, P-51B Mustang
zvláštne ocenenie – junior – Antonio Rudolf Kalik, Trenčín, CR.42 Falco

10. Vrtuľníky bez rozdielu mierky
1- Ľubomír Kerék, KPM Albatros Martin, AH-1 Cobra
2- Milan Okenka, Prievidza, UH-34 Seahorse
3- Michal Horniaček, KPM Žilina, Ka-29 Helix

11.Bojová technika 1:72 – kolesová
1- Július Humaj, Štefánikovo krídlo, Steyer
2- Lukáš Kvietok, Rimavská Sobota, BTR-70

12. Bojová technika 1:72 – pásová
1- Ján Moravčík, Liptovský Hrádok, Char B.1
2- Július Humaj, Štefánikovo Krídlo, FT-17
3- Andrej Pračko, Lazany, Pzkpfw IV F2

14. Bojová technika 1:35 -pásová, polopásová
1- Ľubomír Kerék, KPM Albatros Martin, Pzkpfw IV
2- Ivan Kazik, Nové Mesto nad Váhom, KV-1 1941 early
3- Martin Kováč, Veľké Uherce, Pzkpfw IV ausf.H

15. Bojová technika 1:35 –kolesová
1- Michal Horniaček, Žilina, M1240A1 M-ATV
2- Henrich Hanko, KPM Žilina, AML-90
3- Jaroslav Bugr, Žilina, Kamaz-Typhoon K

17. Diorámy- bez rozdielu mierky
1- Matúš Oravkin, KPM Albatros Martin, T-34/85
2- Šimon Diviš, Žilina, UAZ-3909
3- Andrej Pračko, Lazany, Diamond T 972

18. Autá – bez rozdielu mierky
1- Jan Merhaut, Plzeň, McLaren MP4/5B
2- Martin Kováč, Veľké Uherce, Lancia Delta 8v Integrale
3- Lukáš Kvietok, Rimavská Sobota, Jawa 50typ 20

19. Lode a ponorky bez rozdielu mierky
1- Pavel Kotrík, KPM Albatros Martin, PT-689

Mimoriadne ceny:

Najlepší žiak + junior
Antonio Rudolf Kalik, Trenčín,

Cena „Gaba Gačala “ Najlepší “ špitfajer“ ( ako hovoril Gabko )
Peter Paško, Martin, Spitfire Mk.IXc

Cena „Alexandra Papana “ Najlepší model vrtuľníka.
Antonio Rudolf Kalik, Trenčín, Leo C.30

Najlepšie spracovaný model lietadla vyrobený v spojeneckých krajinách a spojeneckých farbách z obdobia WW2 – cena Memoriálu W/O Pavla Pukančíka
Robert Schwarz, Liberec, F4F-3 Wilcat

Celkovo bolo registrovaných 183 Modelov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.